Home Forums Vragen over FTD Op vakantie gaan? Reageer op: Op vakantie gaan?

Tiny
Deelnemer
Aantal berichten: 6

Hoi Merel,

Dank voor het delen.
Herkenbaar, voor de diagnose in nov 2022 merkten wij ook al minstens 15 jaar een verandering in gedrag, vooral idd de afname van empathie, kort lontje etc. We dachten toen nog aan overspannenheid, depressie. Uiteindelijk met de diagnose viel alles op zijn plaats. Taalgedeelte ontstond in 2019, veel stopwoordjes die niet altijd passend gezegd werd. Toen kwam Corona en zonderde hij zich wat meer af. Wat wij nu merken is sociaal wenselijk willen overkomen en meedoen dmv steeds dezelfde opmerkingen te maken: gaat het of kun je nagaan. Woordenschat neemt idd in sneltempo af. Ook kan hij niet meer mailen, wat tot aan 2 maanden geleden nog lukte, wel staccato maar waren al blij met wat woordjes, korte zinnen. Ook veel lachen om alles. Ook kan hij onrustig zijn, heen en weer lopen of gefocust zijn op iets wat bijv gemaakt moet worden, deurklink.
Hij heeft ivm onrust en goed kunnen slapen medicatie via de geriater,Trazodon.
Hij bezoekt 3 dagen de dagbesteding en op de andere 2 dagen komt er een begeleider voor 2-3 uur per keer ter ontlasting van mijn moeder. De weekenden vangen mijn zusje en ik op in afwisseling.
Het is pittig, maar weten ook dat hem dit overkomen is en proberen het beste ervan te maken. Gelukkig na onderzoek heeft hij geen erfelijke variant.

Sterkte voor u!

Ps:boek van Emma Hemming- Willis (vrouw Bruce Willis) is nu uitgebracht. Titel Eén onverwachte wending.

  • Deze reactie is gewijzigd 5 maanden, 1 week geleden door Tiny.